Jak správně vybrat boty

Úvod ÚvodJak správně vybrat boty

Vybrat vhodnou obuv pro dítě je poměrně složitá záležitost. Každé dítě je jedinečné a tím pádem má i jedinečnou nožičku. Naše doporučení jednoznačně zní - navštívit kamennou prodejnu, čímž by se měl nesprávný výběr bot eliminovat. Rádi Vášemu dítěti nožičku přeměříme a nabídneme Vám vhodnou velikost i vhodný typ obuvi.

 

Pokud se z jakýchkoliv důvodů nemůžete osobně do kamenné prodejny dostavit, nabízíme Vám službu přeměření obuvi. Stačí nás kontaktovat (telefon, e-mail, facebook) a my Vámi vybraný vzor obuvi rádi přeměříme (délka vnitřní stélky). 

 

K podrobnějšímu členění velikosti obuvi slouží délkové a obvodové míry nohou. Délkovou míru obuvi udává číslo velikosti, obvodovou míru obuvi (šírku obuvi) obvodová skupina.

 

Délka obuvi:


Nejčastěji užívané číslování je metrické a francouzké. Metrické číslování vychází ze skutečné délky nohy v mm.

Francouzské číslování vychází z tzv. francouzského stehu (délka 6,666mm), přičemž velikost je daná počtem francouzských stehů v délce stélky obuvi.

 

Číslování bot se u jednotlivých výrobců dětské obuvi liší a proto doporučujeme vybírat velikost bot podle rozměrů stélky.

 

Postup pro určení správné velikosti stélky bot v domácím prostředí:

1. Postavte dítě nožkou na čistý list papíru a tužkou nohu obkreslete.

2. Postup zoopakujte i u druhé nohy.

3. Změřte vzdálenost od začátku palce až po zadní bod paty. Z naměřených údajů vyberte pro výpočet tu větší (je normální, že se velikost nohou liší).

4. K naměřenému údaji přičtěte nadměrek 10-15mm ( tzn. 5 mm pro přirozený pohyb prstů při chůzi a 5 - 10 mm je rezerva pro růst dětské nohy). Výsledná hodnota je délka stélky, tedy údaj, který potřebujete k spávnému výběru obuvi.

 

 

Šířka obuvi:


Při výběru správné obuvi je třeba věnovat dostatečně pozornosti i šířce obuvi (tzn. obvodu nohy dítěte v oblasti prstních kloubů). Zahraniční výrobci používají tzn. systém tří šířek WMS ( „weit“, „mittel“, „schmal“, tedy „široká“, „střední“ a „úzká“ šíře). Čeští výrobci šířku obuvi udavají písmeny F,G a H (F je úzka, G je střední a H je široká).


Copyright 2016 - 2024 © www.botasek.cz