Jak se starat o boty

Úvod ÚvodJak se starat o boty

NÁVOD NA OŠETŘOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ OBUVI:

 

Obuv z hladkých usní:

Zbavit nečistot vhodným kartáčem, měkkým hadříkem, případně vlhkou houbou. Suchou useň ošetřit krémem. Vyvarujte se extrémnímu promáčení obuvi, poškozuje to vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar obuvi. Pokud přesto dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění, vysušení a nakrémování krémem určeným pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. Vyvarujte se častého používání samoleštících prostředků – vždy dávejte přednost vhodnému krému.

 

Vlasové materiály:

Velury a nubuky – znečištění odstranit krepovým kartáčkem nebo speciální gumou, kartáčovat bez vydírání vlasu! Na ošetření jsou vhodné čistící a impregnační materiály ve sprejích. Vlasová useň se nikdy nekrémuje! Syté a tmavé odstíny broušených usní mohou částečně pouštět barvu. Při zvýšeném pocení, nebo při provlhnutí obuvi může vnitřní vybavení obuvi do jisté míry zapouštět barvu. Tomuto není možné současnou technologií výroby usní zabránit, takže se nejedná o výrobní vadu, která by mohla být předmětem reklamace.

 

Lakové a povrstvené usně:

Nečistoty odstranit měkkým textilem za sucha nebo za mokra. Povrch nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčením. Před mrazem chraňte ošetřením speciálním prostředkem na lakované usně.

 

Plastové materiály:

Snadno se čistí vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí se vytře hadříkem.

 

Textilní obuv:

Čistit kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil. Impregnovat sprejem na textil.

 

Copyright 2016 - 2024 © www.botasek.cz